Prime Food

Zakładowy Klub Sportowy Contra

drukuj

Sport i aktywność fizyczna osób zatrudnionych stanowi dla przedsiębiorstw i firm istotny element programu integracji załogi, może mieć również znaczenie dla kształtowania przynależności do firmy. Rozwój każdego zakładu pracy w znacznym stopniu zależy też od sprawności psychofizycznej osób zatrudnionych. Sport przyczynia się do budowania związków emocjonalnych pomiędzy pracownikami wszystkich szczebli.

Aby dotrzymać kroku innym krajom, w których wiele firm umożliwiło swoim pracownikom integrację, relaks i spędzanie wolnego czasu właśnie poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportu, narodził się pomysł założenia Zakładowego Klubu Sportowego Contra. Zebranie założycieli stowarzyszenia sportowego odbyło się 20.02.2006 roku. Uchwalono statut stowarzyszenia i powołano Zarząd. Zakładowy Klub Sportowy Contra jako stowarzyszenie kultury fizycznej został wpisany do ewidencji prowadzonej przez Starostę Człuchowskiego z datą 28.03.2006 roku. Członkami klubu są pracownicy Prime Food i siostrzanej firmy Poldanor.Od momentu założenia klubu jesteśmy też członkami EFCS (Europejskiej Federacji Sportu Korporacyjnego) razem z TKKF „Leszczyno” Leszno. Nasza współpraca polega na partnerskim współdziałaniu oraz prowadzeniu działań, mających na celu organizację i aktywne uczestnictwo w imprezach EFCS w kraju i za granicą.ZKS Contra w turniejach i festiwalach sportu organizowanych przez EFCS.

ZKS Contra po raz pierwszy wziął udział w Europejskim Festiwalu Sportu Korporacyjnego w Aalborgu w Danii w dniach od 27 czerwca do 1 lipca 2007 roku. Do Danii przyjechało ponad 5000 uczestników.Przypomnę, że tam reprezentowaliśmy nasze firmy w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, piłka siatkowa męska, bowling i biegi długodystansowe.

W kolejnym roku ZKS Contra sięga po sukces i zajmuje pierwsze miejsce w Europejskim Turnieju Piłki Nożnej „Praska Beczka”, organizowanym w Pradze w dniach od 12 do 15 sierpnia 2008 r. ZKS Contra zostawiło z tyłu 23 drużyny z krajów europejskich.

Rok 2009 to kolejne wyzwanie - Europejski Festiwal Sportu Korporacyjnego w Rowinj w Chorwacji w dniach od 16 do 22 czerwca 2009 roku. Małe, urocze miasto gościło ponad 4500 uczestników sportowej imprezy. Wśród nich byli nasi sportowcy reprezentujący Prime Food i Poldanor w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, kręgle i lekkoatletyka. Kolejny sukces! Nasi piłkarze zdobyli drugie miejsce. Za udział w dyscyplinach lekkoatletycznych też otrzymaliśmy kilka medali.

Czerwiec ubiegłego roku zostanie w pamięci z dwóch powodów: udziału naszych sportowców piłkarzy w Europejskim Turnieju Piłki Nożnej „Praska Beczka” w Pradze i Walnego Zebrania Członków EFCS w Paryżu. Podczas Walnego Zebrania członków Europejskiej Federacji Sportu Korporacyjnego pracownik Prime Food, Elżbieta Guentzel zostaje powołana do jednej z Komisji Zarządzającej- Marketing Management. Jest to duże wyróżnienie, a zarazem docenienie wkładu ZKS Contra w szerzenie aktywności sportowej w miejscu pracy.

Ostatni Festiwal Sportu Zakładowego mamy wciąż w pamięci. Tym razem w dniach od 22 do 26 czerwca 2011 roku gościł nas Hamburg, gdzie przyjechało około 7000 uczestników sportowej imprezy. Nasze uczestnictwo zaznaczyliśmy w takich dyscyplinach jak piłka nożna, lekkoatletyka i bowling.

Od początku istnienia, ZKS Contra oprócz udziału w Europejskich turniejach, kładzie szczególny nacisk na codzienne upowszechnianie sportu wśród pracowników naszych firm. Wszystko to sprzyja zaspokojeniu naturalnej dla człowieka potrzeby aktywności ruchowej, służącej podniesieniu sprawności i podtrzymaniu zdrowia. Organizujemy turnieje i spotkania na kręgielni, mamy możliwość korzystania z sali gimnastycznej, organizujemy również nasze wewnętrzne spotkania i turnieje w piłkę nożną. Lekkoatleci reprezentują nasze firmy w maratonach. Rozpowszechniamy programy: „Krok za krokiem” oraz „Obudź koncentrację”.

Przed nami dalsze wyzwania i wierzymy w kolejne osiągnięcia!  

Wszystkie osoby zainteresowane przystąpieniem i wspieraniem utworzenia Polskiej Federacji Sportu Korporacyjnego mogą uzyskać niezbędne informacje u p. Elżbiety Guentzel, przedstawiciela ZKS "Contra" i EFCS w Polsce.
Elżbieta Guentzel, ela.guentzel@primefood.com.pl
tel. 059 83 34 505 wew. 120, kom. 606 902 782